In het hart van de Gascogne vindt u het gezellige stadje Mézin op de rand van Le Lot-et-Garonne 47, Le Gers 32 en de Landes 40.

Het landschap is licht glooiend met veel bos, vruchtbare valleien, druiven- en zonnebloemenvelden. Het is een vriendelijke, omgeving met schone lucht en weinig industrie. De omgeving is geschikt voor allerlei vormen van recreatie.

Vakantiehuis 'La Maison du Bouchonnier' bevindt zich in het centrum van het stadje Mézin, heeft een eigen entree, 3 slaapkamers, keuken, badkamer en tuin met terras een oase van rust. Het openbare verwarmde openlucht zwembad is op 5 minuten lopen van het huis. Openingstijd in juli en augustus vanaf 14h tot 20h en de entree kost 2€ naar gelang u een boekje van 10 entrees koopt of niet. Het is een familiebad met een apart kinderbad en een zonneweide, neem gerust uw picnic mand mee als u geen afval achterlaat is daar niets op tegen. Openingstijd juni en september in verband met schoolzwemmen vanaf 17 tot 20 uur. Het huis is volledig en goed uitgerust daar krijg ik altijd complimenten voor. Vanzelfsprekend is er Wifi. Uw huisdier is welkom maar ik word graag bij de boeking hiervan verwittigd evenals de samenstelling van uw gezelschap. Zelf vind ik het huis geschikt voor maximum 4 personen maar ik maak ook wel eens een uitzondering naar gelang of het gezelschap een familie met kinderen of enkel volwassenen, u mag me daarvoor contacteren.

U kunt hier o.a. tennissen, zwemmen, Golf spelen, paardrijden, musea en middeleeuwse stadjes bezoeken, de wijndomeinen en restaurants aan billijke prijzen bezoeken, genieten van het Gasconse leven met al zijn gemoedelijkheid en de overheerlijke streekspecialiteiten. Om vervolgens thuis te komen in de comfortabele rust van Maison du Bouchonnier.

Prettige vakantie!!

Mary Grahame

Mary Grahame is lid sinds 23/10/2012. U kunt de eigenaar contacteren in het nederlands, engels, frans, duits.

Bekijk het volledige aanbod + de contactgegevens (telefoonnummer) van Mary

    € 1,00 per persoon per nacht (betaling: bij boeking)
    € 0,00 per week (betaling: bij boeking)

Het huis is geschikt voor een verblijf van maximaal 4 personen. De indeling is als volgt:

Op de begane grond bevinden zich de entree en de doorkijk naar het terras. Tevens is er de bibliotheekkamer Er is een LCD-TV met Franse zenders en DVD-speler mijn gasten kijken NL of Be tv op hun Notebook of Ipad. Er is een verzameling meertalige Dvd's en NL talige boeken ook Frans en Engels.

De badkamer is vernieuwd in 2017 heeft een ruime inloopdouche, een wastafel, een handdoekdroger en een WC. Handdoeken en badlakens.

De huiskamer is ook op de begane grond. Deze heeft een open haard, een eethoek met 4 stoelen, een bank en twee fauteuils. Soms hebben mensen vrienden te eten, dan zijn er meer stoelen op verzoek.  Er zijn jeux de boules sets (waarmee u op La Place du Club kunt spelen) en diverse gezelschapspelen zoals 'Mens-erger-je-niet'.

Boekenkast met allerlei toeristische informatie ook wegenkaarten.

De keuken is ruim uitgerust met allerhande apparatuur: Een vaatwasmachine, een 3-pits gasfornuis en een sudderplaat, elektrische oven, een koel/vriescombinatie, een magnetron, een Senseo- en ook een filter- koffiezetapparaat, een elektrische waterkoker, een broodrooster, keukenrobot, een slagroom-/eiwitklopper, een staafmixer,een elektrisch mes, een elektrische citruspers, een eierkoker, een yoghurtmaker, een broodmachine. Serviesgoed, bestek, potten en pannen zijn ruimschoots aanwezig. Er staan een wasmachine (2017) en wasdroger (oktober 2018) in de stookruimte, evenals een droogrek. Voor in de tuin is er een Plancha en een barbecue aanwezig. Er staat een terrastafel met 6 stoelen, er zijn 8 Lafuma tuinstoelen , evenals een aantal parasols. 2 fietsen.

Op de eerste verdieping bevinden zich 3 slaapkamers, waarvan 2 een tweepersoonsbed hebben en de ander 2 éénpersoonsbedden, waarvan het ene bed onder het andere geschoven kan worden. Een extra kinderbedje of babybedje kan op aanvraag geplaatst worden. De ene slaapkamer heeft een bed met 2 matrassen en electrische bodems. De andere kamer een bed 160 X 200

Het huis heeft centrale verwarming én een open haard.

Ik huur een privé parkeerplaats voor mijn gasten.

Het openbare zwembad is op 5 minuten lopen van het huis geopend vanaf juni tot september. De tennisbaan is ook vlakbij. Het golfterrein is op 15 km. Op 5 km een manege.

In het dorp Mézin zijn winkels : Bakkers, slagers, delicatessen, kruidenier, groenten en fruit, kranten en tabac, apotheek, dokters, verpleegsters, Zondagochtend en donderdagochtend markt, juli en augustus zomer avond eet markt. Office de tourisme, Kurk museum, bibliotheek, Café en 2 restaurants.

Mézin is een Middeleeuws stadje met 1569 inwoners en ligt op de grens van 3 departementen (de Lot-et-Garonne 47, de Gers 32  en de Landes 40) in het hart van de “Pays d’Albret”. Het is de geboortestad van Armand Fallières (geboren in 1841), die president van de Franse republiek was van 1906 tot 1913.

Ook de middeleeuwse geschiedenis van Mézin is terug te vinden in onder andere de Kerk uit de XIe en XIIIe eeuw, en de arcades rond het, met klinkers belegde, kerkplein en in de pittoreske straten en stegen. Mézin had tot half de twintigste eeuw een kurk nijverheid (liège).

Vanaf Mézin zijn er prachtige panorama’s op de omgeving van de Pays d’Albret en het groene decor rond de rivier Gélise te zien. In het stadje zelf zijn wandelcircuits uitgezet voor kinderen en volwassenen; een “vidéo-guide”(met een IPod, die u tegen een borg afhaalt bij het kurkmuseum, in Engels en Frans) leidt u door de straten. Uw zin om dit aparte stadje en de omgeving, te voet of per toeristentrein, verder te ontdekken zullen hierdoor zeker aangewakkerd worden. En om daarbij verder te helpen vindt u in uw vakantiehuis volop documentatie, evenals wegenkaarten, over Mézin en de omgeving, zodat u rustig kunt bekijken wat er zoal wáár te bezichtigen en te doen is. En ook welke sportieve activiteiten er zijn. Er zijn honderden uitgezette wandelroutes u vindt ze in een map in de documentatiekast. In juli en Augustus is er op maandag een avondmarkt in Mézin . Iedere plaats in de omgeving heeft zo'n markt en iedere plaats heeft zijn eigen sfeer.

Aan meer
Vlieg en zweefsport

(6)

Wat hebben we genoten van onze vakantie in Mézin.
Geschreven door Piet & Wies op 20/09/2018 05:54

3 weken in dit schitterende huis met mooie en volledige inrichting, prachtig weer, leuke stadjes en steden in de omgeving.

Ga vooral naar Auch, zouden we zeggen. We hebben op 2 golfbanen een 10-rittenkaart gekocht. Eauze & Barbaste.

Met alle goed geordende documentatie in het huis konden we goed vooruit. We hebben een aantal van de voorgestelde wandelingetjes gemaakt.

Heerlijk gehucht in Fourcès (hele leuke brocante, op de 2de zondag van de maand), heel leuke plaats.

Ook Agen en Condom mogen er wezen. Ga lekker toeren, de natuur en wegen die als "linten" door het landschap zijn gelegd, zijn een lust om te "berijden".

En drinken van alle verrukkelijke wijnen!

Het was ons een waar genoegen. Bedankt!

Het was heerlijk in Mézin!
Geschreven door Frans en Martha op 26/08/2018 05:47

Geen lang verhaal, maar kort: We hebben genoten van je prachtige huis, je gastvrijheid, de uitgebreide documentatie, waardoor we veel leuke uitstapjes maakten.

Hartelijk dank en tot ziens!

Erg genoten van het huis, Mézin, omgeving en gastvrijheid!
Geschreven door Loes & André op 20/05/2018 05:43

Dit stukje Frankrijk was ons nog niet bekend, maar is door jouw verhalen en het bezoek aan dorpjes en stadjes duidelijk geworden.

Het was een fijne week in 'LA DOUCE FRANCE'!

We hebben genoten!
Geschreven door Toin & Loes op 09/09/2017 05:40

Het was goed vertoeven hier in MEZIN. Je huis is zeer compleet en we hebben heerlijk gegeten en gedronken in je tuin.

Zoals zovelen al schreven, je bent zelf enorm gastvrij en behulpzaam. Daarnaast zijn je verhalen ook erg leuk om te horen.

We hebben ook dankbaar gebruik gemaakt van je zeer uitgebreide documentatie over Mézin en omstreken. Veel gewandeld en gegolfd.

Heerlijke week hier in dit fantastische huis.
Geschreven door Marc, Brigitte, Woute, Emma & Anne op 20/07/2018 05:45

Zeker aan gastvrijheid en aan informatie geen gebrek!! Fijne tuin met altijd wel zon-en schaduwplekken.

Dank je voor deze week.

Kortom, Zalig!
Geschreven door Eva, Jurgen, Miguet, Mirte en Jare op 20/05/2017 05:23

Bedankt dat we met ons vijf eens mochten komen genieten van het huis, de tuin, het dorp en de streek.

Het was zeker de moeite waard en alles, maar dan ook alles was tot in de puntjes verzorgd.

We vonden hier rust, ruimte en heel mooie verhalen. De streek heeft enorm veel te bieden zowel qua cultuur als sportieve activiteiten voor het jonge geweld!

Oct 2021

Nov 2021

Laatst aangepast: 18/09/2019 16:34