In het hart van de Gascogne vindt u het gezellige stadje Mézin op de rand van Le Lot-et-Garonne 47, Le Gers 32 en de Landes 40.

Het landschap is licht glooiend met veel bos, vruchtbare valleien, druiven- en zonnebloemenvelden. Het is een vriendelijke, omgeving met schone lucht en zeer weinig industrie. De omgeving is geschikt voor allerlei vormen van recreatie. Vakantiehuis 'La Maison du Bouchonnier' is een ideaal vertrekpunt om al wat de streek te bieden heeft te ontdekken.

Het huis bevindt zich in het centrum van het stadje Mézin, U heeft het hele huis tot uw beschikking en het huis heeft een eigen entree, een living een tv salon, keuken,  3 slaapkamers waarvan de grootste kamer met badkamer en suite, er zijn dus 2 badkamers en een tuin met terras het is een oase van rust waar u zich thuis zal voelen want het huis is zeer compleet uitgerust daar krijg ik altijd complimenten voor. Ook is er een boekenkast met op thema gesorteerde documentatie als hulp om de omgeving te verkennen. Vanzelfsprekend is er Wifi in huis en sinds 2020 heeft het huis glasvezel waardoor ik ook reeds mensen die werk of de zoektocht naar een huis en vakantie combineerden, kon ontvangen. Ik voer een aangepaste prijs voor lang verblijf voor 2 personen maximum. Er is ook een Smart tv. Via uw tablet of telefoon kijkt u, uw eigen programma en Netflix is standaard geprogrammeerd.

Het openbare verwarmde openlucht zwembad is op 5 minuten lopen van het huis. Openingstijd in juli en augustus vanaf 14h tot 20h en de entree kost 2€ naar gelang u een boekje van 10 entrees koopt of niet. Het is een familie bad met een apart kinderbad en een zonneweide en een badmeester is altijd aanwezig, neem gerust uw picknick mand mee als u geen afval achterlaat is daar niets op tegen. Openingstijd juni en september in verband met schoolzwemmen vanaf 17 tot 20 uur. 's zomers is 17 uur het warmste moment van de dag.

Uw huisdier is welkom, maar ik word graag bij de boeking hiervan verwittigd evenals de samenstelling van uw gezelschap, alleen volwassenen of ook kinderen en de leeftijden en of ik een baby of kinderbedje gereed moet zetten. Zelf vind ik het huis ideaal voor maximaal 4 personen, maar ik maak ook wel eens een uitzondering naar gelang of het gezelschap een familie met kinderen of enkel volwassenen is, u mag me daarvoor contacteren. Het huis wordt minstens een week of voor langer verhuurd in de zomermaanden juli en augustus. De andere maanden van het jaar is soepel qua wisseldagen kan dan iedere dag maar wel voor minstens 3 dagen in verband met de schoonmaak die inbegrepen is na ieder verblijf wordt het hele huis schoongemaakt.

U kunt hier o.a. tennissen, zwemmen, Golf spelen, paardrijden, musea en middeleeuwse stadjes bezoeken, de wijndomeinen en restaurants aan billijke prijzen bezoeken, genieten van het Gasconse leven met al zijn gemoedelijkheid en de overheerlijke streekspecialiteiten. Om vervolgens thuis te komen in de comfortabele rust van Maison du Bouchonnier.

Prettige vakantie!!

Mary Grahame

Mary Grahame is lid sinds 23/10/2012. U kunt de eigenaar contacteren in het Nederlands, Engels, Frans, Duits.

Bekijk het volledige aanbod en telefoonnummer van Mary
€ 850,00

    € 1,47 per persoon (< 13 jaar) (betaling: bij boeking)

Het huis is geschikt voor een verblijf van maximaal 6 personen of nader overeen te komen.

De indeling is als volgt:

Op de begane grond bevinden zich de entree en de doorkijk naar het terras. Tevens is er de bibliotheekkamer Er is een Smart-TV  en Dvd-speler. Er is een verzameling meertalige Dvd's en NL talige, Franse en Engelse boeken. Het huis is dank zei de glasvezel en een Wifi Antenne gekoppeld aan de livebox geschikt voor Télétravail. Hier staat een Convertible bank voor het geval er iemand bij het gezelschap is die moeite heeft met traplopen. De convertible bank als bed gebruiken kan alleen in overleg want de tv kamer wordt dan een slaapkamer met badkamer en suite.

De gelijkvloers badkamer is vernieuwd in 2017 heeft een ruime inloopdouche, een wastafel, een handdoekdroger en een WC. Handdoeken en badlakens.

De huiskamer is ook op de begane grond. Deze heeft een open haard, een eethoek met 4 stoelen, een bank en twee fauteuils. Soms hebben mensen vrienden te eten, dan zijn er meer stoelen op verzoek.  Er zijn jeux de boules sets (waarmee u op La Place du Club kunt spelen) en diverse gezelschapspelen zoals 'Mens-erger-je-niet'.

Boekenkast met allerlei toeristische informatie ook wegenkaarten.

De keuken is ruim uitgerust met allerhande apparatuur: Een vaatwasmachine, een 3-pits gasfornuis en een sudderplaat, elektrische oven, een koel/vriescombinatie, een magnetron, een Senseo- en ook een filter- koffiezetapparaat, een elektrische waterkoker, een broodrooster, keukenrobot, een slagroom-/eiwitklopper, een staafmixer, een elektrisch mes, een elektrische citruspers, een eierkoker. Serviesgoed, bestek, potten en pannen zijn ruimschoots aanwezig. Er staan een wasmachine (2017) en wasdroger (oktober 2018) in de stookruimte, evenals een droogrek. Voor in de tuin is er een Plancha en een barbecue aanwezig. Er staat een terrastafel met 6 stoelen, er zijn 8 Lafuma tuinstoelen , parasols.

Op de eerste verdieping bevinden zich 3 slaapkamers, met tweepersoonsbedden, Een extra kinderbedje of babybedje kan op aanvraag geplaatst worden. De grootste slaapkamer heeft een bed met 2 matrassen en elektrische bodems, 160x200. De andere kamer ook 2 elektrische bodems en 2 matrassen dus 160 X 200 en tenslotte een kamer met een matras van 160X200.

De grootste slaapkamer 25 m² heeft een nieuwe badkamer en suite (sinds mei 2022)

Het huis heeft centrale verwarming én een open haard.

Ik huur een privéparkeerplaats voor mijn gasten. Als u op Google map kijkt dan is de parkeerplaats in de privé cour naast het huis waar de aanwijzing "Le bon coin" staat het dorpscafé, op 150 m van het vakantiehuis. Het openbare zwembad is op 5 minuten lopen van het huis geopend vanaf juni tot september. De tennisbaan is ook vlakbij. Het golfterrein is op 15 km. Op 15 km een manege.

In het dorp Mézin zijn winkels : Bakkers, slager, traiteur, kruidenier, groenten en fruit, kranten en tabac, apotheek, dokters, verpleegsters, Zondagochtend en donderdagochtend markt, juli en augustus zomer avond eet markt. Office de tourisme waar ikzelf op zondagochtend te vinden ben en info in de NL taal verstrek, Kurk museum, bibliotheek, 3 Cafés met terras waarvan 2 op het marktplein en 3 restaurants met terras: Relais de Gascogne vlakbij het huis, Dopa Basta in de hoofdstraat en Les 2 Gourmands op loopafstand. .

Omgeving / regio

Mézin is een Middeleeuws stadje met 1569 inwoners en ligt op de grens van 3 departementen (de Lot-et-Garonne 47, de Gers 32  en de Landes 40) in het hart van de “Pays d’Albret”. Het is de geboortestad van Armand Fallières (geboren in 1841), die president van de Franse republiek was van 1906 tot 1913.

Ook de middeleeuwse geschiedenis van Mézin is terug te vinden in onder andere de Kerk uit de XIe en XIIIe eeuw, en de arcades rond het met klinkers belegde kerkplein, La place du Club met kiosk is aan de andere zijde van de Kerk, de pittoreske straten en stegen. Mézin had tot half de twintigste eeuw een kurk nijverheid (liège) Het huis was van een van de vele kurkfabrikanten en wij kochten het van de achter kleinkinderen die het in de originele staatt als hun vakantiehuis gebruikten. Wij hielden de sfeer maar verbeterden het comfort.

Vanaf Mézin zijn er prachtige panorama’s op de omgeving van de Pays d’Albret en het groene decor rond de rivier Gélise te zien. In het stadje zelf zijn wandelcircuits uitgezet voor kinderen en volwassenen; we hebben hier ook de zoektocht "Terra Aventura". Uw zin om dit aparte stadje en de omgeving, te voet of per elektische fiets, hier in het dorp te huur, verder te ontdekken zullen hierdoor zeker aangewakkerd worden. En om daarbij verder te helpen vindt u in uw vakantiehuis volop documentatie, evenals wegenkaarten, over Mézin en de omgeving, zodat u rustig kunt bekijken wat er zoal wáár te bezichtigen en te doen is. En ook welke sportieve activiteiten er zijn. Er zijn honderden uitgezette wandelroutes u vindt ze in een map in de documentatiekast. In juli en Augustus is er op maandag een feestelijke avondmarkt in Mézin . Iedere plaats in de omgeving heeft zo'n markt en iedere plaats heeft zijn eigen sfeer. Wie meer cultureel vertier zoekt muzikaal of picturaal vind ook meer dan genoeg om alleen al de Abdij van Flaran met zijn prachtige Simonov tentoonstelling die permanent is maar het enorme aantal kunstwerken worden om de 2 jaar gewisseld. In Mézin worden 2 masterklassen klassen muziek georganiseerd een week in februari en een week in augustus met een weeklang gratis concerten zomers in de Kerk vanwege de opkomst van een groot publiek en in Februari meer intiem in ons mooie theater voor slechts 100 personen. En interessante bijkomstigheid 3 van de piano leraren zijn Belgen met reeds een zeer goede reputatie in Belgié. De organisator van de Masterklassen is een Franse gerenommeerde violonist die als 7 jarige zijn eerste concert in Parijs gaf. Begin september is er een Jazz festival in Nérac op 12 km van het huis.

Aan meer
Vlieg en zweefsport

(6)

Wat hebben we genoten van onze vakantie in Mézin.
Geschreven door Piet & Wies op 20/09/2018 05:54

3 weken in dit schitterende huis met mooie en volledige inrichting, prachtig weer, leuke stadjes en steden in de omgeving.

Ga vooral naar Auch, zouden we zeggen. We hebben op 2 golfbanen een 10-rittenkaart gekocht. Eauze & Barbaste.

Met alle goed geordende documentatie in het huis konden we goed vooruit. We hebben een aantal van de voorgestelde wandelingetjes gemaakt.

Heerlijk gehucht in Fourcès (hele leuke brocante, op de 2de zondag van de maand), heel leuke plaats.

Ook Agen en Condom mogen er wezen. Ga lekker toeren, de natuur en wegen die als "linten" door het landschap zijn gelegd, zijn een lust om te "berijden".

En drinken van alle verrukkelijke wijnen!

Het was ons een waar genoegen. Bedankt!

Het was heerlijk in Mézin!
Geschreven door Frans en Martha op 26/08/2018 05:47

Geen lang verhaal, maar kort: We hebben genoten van je prachtige huis, je gastvrijheid, de uitgebreide documentatie, waardoor we veel leuke uitstapjes maakten.

Hartelijk dank en tot ziens!

Erg genoten van het huis, Mézin, omgeving en gastvrijheid!
Geschreven door Loes & André op 20/05/2018 05:43

Dit stukje Frankrijk was ons nog niet bekend, maar is door jouw verhalen en het bezoek aan dorpjes en stadjes duidelijk geworden.

Het was een fijne week in 'LA DOUCE FRANCE'!

We hebben genoten!
Geschreven door Toin & Loes op 09/09/2017 05:40

Het was goed vertoeven hier in MEZIN. Je huis is zeer compleet en we hebben heerlijk gegeten en gedronken in je tuin.

Zoals zovelen al schreven, je bent zelf enorm gastvrij en behulpzaam. Daarnaast zijn je verhalen ook erg leuk om te horen.

We hebben ook dankbaar gebruik gemaakt van je zeer uitgebreide documentatie over Mézin en omstreken. Veel gewandeld en gegolfd.

Heerlijke week hier in dit fantastische huis.
Geschreven door Marc, Brigitte, Woute, Emma & Anne op 20/07/2018 05:45

Zeker aan gastvrijheid en aan informatie geen gebrek!! Fijne tuin met altijd wel zon-en schaduwplekken.

Dank je voor deze week.

Kortom, Zalig!
Geschreven door Eva, Jurgen, Miguet, Mirte en Jare op 20/05/2017 05:23

Bedankt dat we met ons vijf eens mochten komen genieten van het huis, de tuin, het dorp en de streek.

Het was zeker de moeite waard en alles, maar dan ook alles was tot in de puntjes verzorgd.

We vonden hier rust, ruimte en heel mooie verhalen. De streek heeft enorm veel te bieden zowel qua cultuur als sportieve activiteiten voor het jonge geweld!

Jun 2024

Jul 2024

Laatst aangepast: 24/05/2024 17:43