Wat biedt Mandarre jullie ?

Op de eerste plaats de zon, het milde klimaat van de Pays Doc, Niet alleen de zon, maar ook de ruimte, die we in ons eigen landje zo vaak moeten missen. Telkens weer merk ik, na een weekje vakantie in Mandarre, dat mijn ogen erop vooruit gegaan zijn. En dan de rust, na stress-volle werkweken is deze meer dan welkom ! Eerst onderga je die rust, na een tijdje merk je dat je daaruit energie put om in de toekomst terug erin te vliegen.

Met deze cocktail, zon-ruimte-rust, ben je ook in staat van je gezelschap te genieten. Met familie en/of vrienden worden de dagen te kort. Een wandeling, een stadje bezoeken, in het zoutwater zwembad of een wedstrijdje petanque, tafeltennis, darts of kickeren (tafelvoetbal) en daarna dan een glas wijn, een barbecue, een stoofpotje. Lang slapen, lang tafelen. Meer moet dat niet zijn !

Christian onze gardien die naast de gîtes woont . Zelden zal je ‘m zien of horen maar toch handig als je iets nodig hebt. En dan natuurlijk ook Maryline, die instaat voor de sleutel, handdoeken-verdeling en het poetsen. Bij haar kan je met elke vraag terecht.

Paul Merchez

Paul Merchez is lid sinds 14/11/2020. U kunt de eigenaar contacteren in het nederlands, engels, frans.

Bekijk het volledige aanbod + de contactgegevens (telefoonnummer) van Paul

    € 0,50 per persoon per nacht (betaling: ter plaatse)
    € 180,00 per week (betaling: ter plaatse)

Verhuurder spreekt nederlands, engels, frans

Het interieur van de woning Grange is comfortabel en stijlvol. Via het ruime overdekte terras komt u in het woongedeelte van het vakantiehuis met hoog balken-plafond en natuurstenen muren. Hierdoor is het zelfs tijdens de warmste vakantiedag lekker koel binnen.

Ruime open zithoek met DVD, TV, stereo (radio/cd) en eethoek. Via een brede trap kom je in de halfopen keuken (ook bereikbaar via het oostelijk aangelegen terras), stenen vloer, bijkomende eettafel, elektrisch vuur met 6 kookplaten, oven, afwasmachine, grote koelkast met diepvriescombinatie. Een kleinere koelkast is nog beschikbaar in de andere hoek van de keuken .Aanliggend een aparte stockageruimte..

Gelijkvloers :

Badkamer 1 met douche, lavabo en WC

Slaapkamer 1: twee 1-persoonsbedden

Er is tevens een kinderbedje en een kinderstoel aanwezig.

Boven:

Badkamer 2 met douche, lavabo en WC,

Slaapkamer 2: een breed 2-pers.bed. (1.60 x 2 m) met een afgescheiden1-persoonsbed,

Slaapkamer 3 een breed 2-pers.bed. (1.60 x 2 m) met een afgescheiden 1-persoonsbed,

Badkamer 3 met ligbad, douche, lavabo en WC en

Slaapkamer 4: een breed 2-pers.bed. (1.60 x 2 m)

Dekbedden zijn voorzien, lakens zijn verplicht..

De vakantiewoning heeft een terrastafel, 8 terrasstoelen, en 2 barbecues. Een 2de terrastafel kan op het oostelijke terras geplaatst worden .Op het overdekte terras staat een ping-pong tafel en aan de muur hangt er darts.

De departementsgrens van Tarn-et-Garonne en Lot-et Garonne loopt over het domein. U plukt hier haast letterlijk de vruchten van twee departementen. En dan bedoelen we niet alleen de pruimen ! Het hangt er hier vol van, in de Lot-et-Garonne nog het meest, dat befaamd is om zijn fruitteelt. .De gedroogde pruimen van Agen zijn zelfs tot bij ons bekend. Er is trouwens een pruimenmuseum in Lafitte-sur-Lot.

Mandarre is het perfecte uitgangspunt om deze cultuur-historisch rijke streek te ontdekken.

Gelegen op het geografisch middelpunt van Tournon d' Agenais, Agen, Villeneuve-sur-Lot, Cahors, Montauban en Moissac zouden deze mooie, oude steden op uw bezoeklijstje moeten staan. En laten we vooral Albi niet vergeten, iets verder maar vlot te doen, en bekend om zijn Catharenverleden.

Kleiner maar minstens even interessant zijn de talloze bastide-stadjes en kastelen die uit het landschap opspringen. Het hogergelegen Lauzerte (18 km) is een voorbeeld van zo'n bastidestadje (u vindt er ook prima restaurants en een supermarkt). Dichter bij ons, Rocquecor (5 km) met een unieke bar-terras onder de platanen, Tournon d'Agenais (12 km) een prachtige bastide met in het seizoen elke vrijdagavond zijn Marché Gourmand en Freshpech (8 km) eveneens met zijn Museé Foie Gras-eenden kwekerij en streekproducten, Montaigu-de-Quercy (12 km) met zijn her en der verspreid liggende kerkjes, Gramont met zijn honingmiuseum en Pujols een oud vestigstadje met diverse galerietjes en een mooi uitzicht op de Lot........om er maar enkele te citeren.

Vergeten we tenslotte Beauville (het mooiste dorp van Frankrijk) niet te vermelden!

Of wil je een dagje in de middeleeuwen doorbrengen op Château Bonaguil (25 km) of het Château De Duras in Duras of spetteren in het waterpark Walibi bij Agen (22 km)

In een half uurtje ben je aan een van de recreatiemeren van Moissac, Molières, Lafrançaise en Penne-d'Agenais, stuk voor stuk trouwens ook erg leuke, bezienswaardige stadjes. Ook Montaigu-de-Quercy heeft een zwem-meer waar u ook kunt waterfietsen, potje midgetgolfen en fietsen kunt huren.

Vergeten we ook niet het Stelsia domein in St Sylvestre sur Lot met zijn prachtig park , het grootste minigolfterrein van Europa en zijn uniek kasteel

De golfer vindt drie 18-holes banen op een half uurtje rijden: Agen, Castelnau en Auvillar en Villeneuve-sur-Lot. Er is ook nog fietsverhuur in Beauville, zeilen, surfen, kanoën en waterski bij Frespech (10 km), en paardrijden op een boogscheut (weg naar Beauzeuil).

Buiten de onmiddellijke omgeving en de wandelroutes, die je beschreven vindt in de map in de vakantiewoning(en), komt de wandelliefhebber ruim aan zijn trekken in het Parc Naturel Régional des Causses de Quercy ,gekend om zijn kalkgesteente en –rotsen. En vergeet niet .....een paradijs voor MTB of fietsers

Je kan gaan shoppen in Agen of Villeneuve. Of verkies je misschien de winkeltjes in de kleine straatjes van Lauzerte en Penne d’Agenais, gelegen op een van de Franse Compostella-routes.

Via Agen zit men vlug op de autostrades naar resp. Bordeaux (Atlantische kust), Toulouse en naar Lourdes.

Tenslotte kunt U voor uw inkopen (of voor de gezelligheid) terecht op de lokale markten:

zondag Roquecor

dinsdag Villeneuve-sur-lot

donderdag Monsenpron-Libos (bij Fumel)

zaterdag Montaigu-de-Quercy, Lauzerte.

En vergeten we de marche Gourmands niet, in het seizoen (juli en augustus) is er welke elke dag één in de buurt.

Op deze marktjes die s'avonds starten kan je alle plaatselijk producten eten, proeven (eend, honing, gebak, ys, pruimen, maar je kan er ook Bio producten eten (geitekaasje, heerlijke slaatjes,...) ook voor de kinderen een fritje, een hamburger, er is voor ieders wat tegen een zeer redelijke prijs...niet duur.

Lot et Garonne is een uitstekend wijngebied en kent ook tientallen wijhuizen met zijn proeverijen en waar je uiteraard goede wijn kan inkopen (richting Tournon D' Agenais en dan richting Thézac of richting Cahors

De streek is nog niet erg toeristisch. Daarom moet je alle informatie zelf nog bij mekaar sprokkelen. Het Bureau de Tourisme van Penne d'Agenais (dept 47) en Montaigu-de-Quercy (dept 82) kunnen je daar bij helpen. Maar nu WIFI werkt, kan je ook thuis op je laptop of tablet alle info opzoeken.

Oct 2021

Nov 2021

Laatst aangepast: 31/01/2021 08:53