Deze uit de 19e eeuw stammende gerestaureerde en geheel vrij gelegen (op 15 Km afstand van onze andere woningen. Deze lottoise boerderij is van alle luxe en gemakken voorzien.La Source is ruim 150 jaar oud. Het is van origine een boerderij waar koeien en geiten werden gehouden. Rondom de woning was er 14 hectare grond. Onder de woning bevonden zich de stallen. De stallen zijn nu in gebruik als kelder. In 1928 is La Source voor de eerste keer gerestaureerd en van elektriciteit voorzien. Na de tweede wereldoorlog zijn er diverse verbeteringen aangebracht en in 1963 is de woning geheel verbouwd en aanzienlijk vergroot. Een deel van de grond is toen verkocht. Vanaf die tijd is de woning altijd in gebruik geweest als tweede woning. Tevens is er toentertijd een natuur waterbron aangelegd vanuit de bossen achter het huis. De woning had nu ook stromend water. Deze bron is nog steeds in gebruik. In 1982 is la Source. Aangesloten op het waterleidingnet van het departement (het water is zeer goed te drinken)

Vanaf begin jaren negentig hebben er veel verbeteringen en verbouwingen plaatsgevonden in en rondom de boerderij en recentelijk hebben wij bij de woning een zwembad laten bouwen. Het resultaat mag er zijn; de luxe van vandaag met de franse sfeer van vroeger.

U kunt gebruik maken van ons schitterende privé zwembad van 8×4 meter wat geheel ter beschikking staat aan u en uw familie. U hoeft deze met niemand anders te delen.Het is een volledige prive woning

Het zwembad hebben wij speciaal voor kinderen omheind met een hek, bovendien ligt het zwembad heel mooi achter struiken dus u hebt alle privacy om hier van te genieten. Daarnaast hebben we bij het zwembad ook nog een terras. Tevens is er een stenen barbecue en zijn er parasols aanwezig. We verhuren La source met zwembad alleen in de maanden mei, juni, juli, augustus en september. Zonder zwembad de maanden april en oktober.

Deze gite heeft het officiele franse statuut “Meuble de Tourisme” dit wil zegen dat ze door een onafhankelijke instantie is goedgekeurd en voldoet aan de eisen het zg. le classement du meuble de tourisme

Rob Teeuwen

Rob Teeuwen is lid sinds 28/09/2012. U kunt de eigenaar contacteren in het nederlands, engels, frans, duits.

Bekijk het volledige aanbod van Rob
€ 499,00

    € 75,00 per verblijf (betaling: bij boeking)

Zoals wij al eerder beschreven hebben we veel verbeterd in la Source, meer de kleuren van deze tijd maar met de franse sfeer van toen, karakteristiek voor de boerderij. De binnenmuren van de woonkamer van 45 m2 bijvoorbeeld, zijn “zg. pierre jaune” (zachtgele natuurstenen muren 90 cm dik).

Verder heeft de zeer ruime woonkamer een roomkleurig eiken plafond met balken. Daarnaast vindt u hier een authentieke lottoise openhaard schouw, voorzien van een zeer grote houtkachel. Lichte tegelvloer, recent vernieuwd en een gezellige landhuis keuken, ook recent vernieuwd. Een LCD HD breedbeeld kleuren televisie met HD schotelontvanger. U kunt hiermee alle Nederlandse en tevens nog 100 buitenlandse zenders mee ontvangen. Ook kunt u gebruikmaken van een stereo installatie met CD speler. Voor de koudere perioden is er naast de houtkachel ook centrale verwarming in de woning aanwezig

In deze woonkamer vindt u ook een grote lichte keuken, stijl landhuis,met koelkast, inbouw hetelucht oven en gaskookplaat. Een koffie apparaat, een senseo, waterkoker, magnetron, vaatwasser alsmede een afzuigkap etc.etc

De woonkamer brengt u via 2 grote openslaande deuren op terras 2 en de tuin die u leidt naar het prive zwembad.

Vanuit de woonkamer komt u ook in de eerste grote slaapkamer met een 2-persoonsbed (140×200)met lattenbodem, een linnenkast en een eiken parketvloer. De lange gang die u ook bereikt vanuit de woonkamer brengt u naar twee andere slaapkamers. De tweede ruime slaapkamer heeft een groot 2-persoonsbed (180×200) en een linnenkast (hang/leg. Aan het einde van deze lange gang bevindt zich de derde ruime slaapkamer. Hier staan twee bedden. Een stapelbed 2x 80×200 en een 2-persoonsbed 140×200. Ook hier vindt u een linnenkast.

De kleine gang die u bereikt via de lange gang, brengt u bij de ruime bijkeuken met wasmachine, een vrieskast en strijkplank met strijkbout en de badkamer. Deze laatste heeft een vaste wastafel, separate douche, bidet en ligbad.(200 liter heet water boiler). Het sanitair en de tegels zijn wit. Toilet is onlangs geheel vernieuwd en is opnieuw met Provençaalse lavendel blauwe tegels betegeld.

Het departement le lot ligt in de Quercy. ( ongeveer 1045 km van Utrecht) Dit is een streek die grenst aan de Perigord (ten noorden) en de Auvergne (ten oosten). In het zuiden grenst de Quercy aan de Armagnac. Onze woning ligt iets ten noorden van de rivier Lot, een gebied dat men ook wel de haut Quercy noemt.

Het is een grensgebied en dat maakt het gebied des te meer interessant. De “Causse” een golvende kalkvlakte gevormd door de zee aan de westzijde en aan het begin het “Massif Central” Het bergland is gevormd uit het magma aan de oostzijde.

Dit alles biedt een zeer grote variatie aan landschappen en cultuur. Het klimaat wordt aan de ene kant beïnvloed door de Atlantische oceaan en aan de zuidzijde door de Pyreneeën. Ook het bergland richting het oosten heeft zijn invloed.

Dit alles vormt een weersgesteldheid dat zich kenmerkt door warme zomers en milde winters. Het voorjaar kan hier zijn intrede al doen begin maart, terwijl het najaar wel kan duren tot eind oktober.

De z.g. Gevoelstemperatuur ligt hier aanzienlijk hoger dan in overige delen van het zuiden van Frankrijk. Dit heeft mede als oorzaak dat dit gebied voor een groot deel in de luwte ligt van de Pyreneeën waardoor er relatief weinig wind waait. Hooguit tussen de middag een mistral wind, maar dit geeft zomers juist een heerlijke verkoeling.

Door deze luwte is het najaar hier zeker uniek te noemen, de bladeren rotten hier voornamelijk van de bomen terwijl ze in het noorden door diverse najaarsstormen van de bomen waaien. De verkleuring hier, is werkelijk heel bijzonder.

Het departement Lot staat bekend om zijn gezellige plattelands restaurantjes, en men beweert dat dit een van de beter keuken van Frankrijk is. De keuken kent hier veel specialiteiten, zoals “Confit de Canard en Magret de Canard. Verder staat de Lot bekend om zijn heerlijke gebak en wereld beroemde notentaarten.

De vallei van de rivier de Lot is zeer rijk aan natuurschoon en cultuur. Na Parijs is dit het oudste gebied van Frankrijk en zijn hier onlangs. ( eind 1999 ) grotten gevonden uit de prehistorie. Men kan in dit gebied honderden, zo niet duizenden verschillende insecten, bloemen, fossielen en vogels aantreffen.

Deze indrukwekkende natuur zal voor u zeker een garantie zijn van een zeer ontspannen vakantie in het mooiste gebied van Frankrijk.Een bezoek aan de prachtige grotten in de omgeving is zeker een aanbeveling.

Daarnaast bestaat er de mogelijkheid om bijzonder mooie en cultuur interessante wandelingen te maken. Een van die wandelingen brengt u naar het wereld beroemde kasteel “Chateau Bonnaquill”.

Ook kunt u vanuit de woning diverse wandelingen maken over oude pelgrim paden ( die ook naar Santiago de Compostella gaan). Op een afstand van 3 kilometer van de woning vindt u ook nog de overblijfselen van een oude pelgrims kerk. De flora en fauna zult u zeker leren kennen van Europa’s ”mooiste” land.

(2)

ZEN
Geschreven door Ellen van Alkemade op 01/02/2020 09:33
  • Ruimte van de Woning
  • Authentiek
  • Eigenaar
  • prive zwembad
  • warmte in Augustus
Vakantie Augustus 2019 Na 14 dagen in deze zeer fijne ruime vakantiewoning te hebben doorgebracht is het helaas alweer de laatste avond. Manlief heeft zijn hart op kunnen halen bij meerdere fietstochten in de omgeving. Wij hebben genoten van de mooie omheinde tuin, zo fijn om te weten dat de hond niet weg kon. Ook voor de hond net als voor ons was de vakantie een soort zen/ontspannen. Ze liep op zijn tijd lekker te snuffelen in de tuin om vervolgens weer op terras te gaan liggen om te zonnen.we hebben diverse stadjes en markten bezocht. Onze favoriet was die in montcabrier. Op vrijdag is hier een avondmarkt waar je lekkere producten kunt kopen en deze in gezelschap van veel mensen aan lange tafels op het plein van montcabrier kunt nuttigen. Je raakt snel in gesprek met mensen echt een aanrader. Diverse keren uit eten geweest , hotel restaurant la Bastide in Villefranche Du Perigord, lekker en Nederlandse eigenaar. Zeker ook een aanrader is le Caillau in Vire sur lot ook heer lijk gegeten
Geweldig
Geschreven door Van der Veen Ruud op 01/02/2020 07:43
  • Groot,
  • schoon
  • mooi ingericht
  • prachtige omgeving .
  • Tuin omheind voor de hond
  • Geen
Wij hebben heerlijk genoten van ons verblijf in la Source, want een mooie vakantie woning en tip top in orde. Vanuit de woning liepen we zo het bos in en we hebben heerlijk genoten van het zwembad en het lekkere weer.

Aug 2020

Sep 2020

Laatst aangepast: 03/10/2019 09:09